Leona –⁠ 18.6.2020

Dřevostavbu našeho věrného zákazníka Davida jste už možná viděli na našich sociálních sítích. Říkali jsme si ale, že je to tak krásná inspirace, že vám ji představíme blíže. A tak vznikl na webu blog, na kterém vám postupně budeme představovat zajímavé realizace našich zákazníků a další užitečné a inspirativní články.

David svěřil osvětlení celého domu našemu Severskému Tomovi, kterého tahle dřevostavba dostala na první dobrou. A dostane určitě i ty z vás, kteří sníte o bydlení v bezprostřední blízkosti přírody. “Původní dům, který tu stál, byl postavený komplet ze žuly, byl staticky nevyhovující a neopravitelný. S a1 architects jsme se jednomyslně shodli na kombinaci dřevo-žula-černý plech. A je to naprosto jiný pocit z bydlení. Dům voní dřevem, je perfektně izolovaný, krásný na pohled a příjemný na každodenní život. Až na jednu výjimku to zatím potvrdili všichni obyvatelé domu i jeho návštěvníci,” říká o svém domu David.

Venkovní světlo
Venkovní světlo

Kromě světla Bell od značky Normann Copenhagen jsou světla v celém domě (i na něm, v exteriéru) z katalogu značky Nordlux. Dal jsem Tomášovi Prokopovi dům plný drátů a visících žárovek plně k dispozici. S výsledkem jsem naprosto spokojený - a a1 architects taky!

První venkovní světlo, kterého si u Davidova domu všimnete, je Nordlux Luxembourg v jedinečném, trochu vintage a trochu industriálním designu, které má samozřejmě dostatečné krytí (IP 54), díky kterému je vysoce odolné vůči povětrnostním podmínkám. Má jich tu hned několik!

Kromě nich si David pro osvětlení venkovních prostor vybral také nenápadné osvětlení Nordlux Marina Flatline s pohybovým čidlem, což je rozhodně pratické.

Světlo Luxembourg
Čelní pohled

Francouzská okna naproti kuchyňské lince krásně spojují interiér s exteriérem a jsou zvenku osvětlena unikátními světly Nordlux Front 36. Díky nim tu rodina může klidně posedávat s čajem nebo sklenkou vína i po setmění. Mimochodem, Nordlux Front 36 je velice univerzální světlo, které můžete díky vysokému krytí IP použít venku, ale i uvnitř, např. v koupelně nebo na chodbě.

Noční pohled

Jak už jsme zmiňovali, francouzskými okny se vstupuje přímo do kuchyně, která je díky centrálnímu umístění opravdovým srdcem domova - na jedné straně na ni navazuje obývací prostor, na druhé jídelna.

Kuchyně

Také vás Davidova kuchyň tak nadchla? Působí moc příjemně, a to především díky dřevu, které je tu na každém kroku - je součástí kuchyňského ostrůvku, pracovní desky, vrchních skříněk linky a také světel Nordlux Pure 20, která visí nad ostrůvkem.

Ta mají kovová stínidla doplněná o jasanové dřevo, díky kterému do konceptu kuchyně perfektně sedí.

Kuchyň od dalšího prostoru nenápadně oddělují unikátní designová kamna, na kterých se dá i posedět. Nad nimi je umístěna nástěnná lampa Strap 15 v černém provedení, jejíž stínidlo visí na koženém pásku - další přírodní materiál, který do tohoto interiéru krásně pasuje.

Jídelna S Krbem

“Ten šedý Strap Grey mám nejradši! V obývací části hlavní obytné místnosti umí vykouzlit neskutečně příjemné světlo, ve kterém si s přáteli rád vychutnávám víno z hor. A můj tajný tip je Fallon se dvěma kruhy a chytrým přepínáním 4 intenzit světla, který máme v koupelnách, ale i právě tady v obytném prostoru,”

Strapů ale není nikdy dost! Proto jsou tu další dva. Ještě jeden nástěnný, tentokrát bílý, nad dlouhou rohovou sedačkou, kde poskytuje příjemné, decentní světlo při odpočinku a hrách. Závěsné šedé světlo Strap 36 pak osvětluje celou relaxační zónu.

Jídelna A Výhled
Jídelní stůl

Jídelnímu koutu dominuje dřevěná rohová lavice a velký stůl, které doplňuje konstrastní židle. V růžku svítí opět nástěnný černý Strap 15.

Dřevostavba Ložnice

Hlavní ložnice v domě je zařízena velice minimalisticky. Nad postel ze tří stran obložené dřevem si David vybral krémové nástěnné lampičky Nordlux Patton, které jsou nenápadné a téměř zenový prostor tak nijak neruší.

Na ložnici navazuje i malá soukromá koupelna, ve které svítí opět nenápadná svítidla - tady jde především o funkčnost. Stropní osvětlení Fallon 12 je velice praktickou záležitostí - lze rozsvítit vnější, vnitřní nebo oba světelné kruhy a je možné vnitřní kruh dokonce stmívat. Každý si tak může intenzitu světla v koupelně nastavit tak, jak je mu to příjemné a jak v danou denní dobu potřebuje.

Sprchový Kout
Koupelna

Hlavní koupelna má díky oknu krásný výhled a také dostatek přirozeného denního světla. Po setmění prostor osvětluje opět Fallon 12.

Chodba s pianem

Schody do prvního patra osvětluje praktické světlo Front 36, o kterém už jsme vám psali - je to to samé, které svítí nad francouzskými okny v kuchyni. Prohlídka tohoto úžasného domu končí na galerii v patře, která připomíná lodní kajutu. Na první pohled tu zaujmou dvě nápaditá, světle modrá závěsná světla Nordlux Circus 21, která do prostoru plného dřeva přidala trochu barvy.

Na závěr jsme se Davida zeptali, jestli i v běžném provozu vypadá jeho dům takhle dokonale. “Samozřejmě… že ne,” směje se.

Jak se vám Davidova dřevostavba a Severská světla v ní líbila? Příště vám ukážeme skvělý byt v Praze na Letné, máte se na co těšit!

Leona

Leona

Autor

Připravujeme

Byt na Letné

Byt Na Letné
Kategorie
Vnitřní
Venkovní
Příslušenství
Slevy %

Nic nebylo nalezeno.